Moda na uprawę roślin domowych przeżywa prawdziwy renesans. Na Instagramie zdjęcia wnętrz mieszkań przepełnione są bujną zielenią, a lokalne grupy hobbystyczne na Facebooku obfitują w ogłoszenia ogrodników-amatorów, którzy chętnie wymienią się sadzonkami, niczym najcenniejszymi skarbami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów marki Wokas – czołowego producenta ziemi w Polsce, stworzyliśmy aplikację o tej samej nazwie, która ma zadanie pomóc fanom miejskiego ogrodnictwa w codziennej opiece nad ich roślinami.

Potrzeba matką wynalazków

Aplikacja powstała jako odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy pragną w swoich domach, ogrodach czy na balkonach stworzyć piękne zielone przestrzenie i odpowiednio o nie zadbać. Zbadaliśmy, jakie problemy najczęściej pojawiają się w codziennej opiece nad roślinami i na tej podstawie zaprojektowaliśmy funkcjonalności aplikacji Wokas. Czego zatem można oczekiwać po pobraniu aplikacji?

  • osobistego asystenta, który przypomni o podlewaniu roślin w odpowiednim momencie
  • obszernej bazy wiedzy, z której można czerpać informacje dotyczące pielęgnacji różnych roślin, m.in.: rekomendowanego nasłonecznienia, nawodnienia, temperatury pomieszczenia
  • możliwości stworzenia własnej, spersonalizowanej kolekcji, nazywania poszczególnych okazów oraz dodawania do nich notatek
  • rekomendacji odpowiednich produktów marki Wokas, które będą wsparciem w kompleksowej opiece nad roślinami

Z aplikacji mogą też z powodzeniem korzystać sprzedawcy w sklepach oferujących produkty marki Wokas. Dzięki niej łatwo sprawdzą jakie produkty warto zarekomendować swoim klientom do pielęgnacji konkretnych gatunków roślin.

Aplikacja jest narzędziem promocyjnym, którego nasza konkurencja nie ma. Jesteśmy pierwsi. Pomysł jej stworzenia pojawił się na Targach Spoga Gafa w Niemczech, gdzie zobaczyliśmy, jak w łatwy sposób za pomocą telefonu, można kontrolować swój ogród. […] Pomyśleliśmy, że my też możemy być nowocześni, a że jesteśmy również firmą ogrodniczą, od razu pomyśleliśmy o pielęgnacji roślin.

Ewa Stepiuk, Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu WOKAS SA

 

“Zielono mi i spokojnie…”

Słowami powyższej piosenki kierowaliśmy się podczas prac nad projektem graficznym i UXowym aplikacji. Dążyliśmy do prostoty i spokoju, które są ukłonem w stronę użyteczności aplikacji. Wykorzystaliśmy spójny motyw graficzny w postaci tzw. blobów (plamy w różnych, obłych kształtach), które są delikatne, a jednocześnie nadają nowoczesnego charakteru całości. Kolorem przewodnim jest estetyczny i elegancki zielony, który naturalnie kojarzy się z roślinnością. To właśnie w tym kolorze została wykonana większość ikonek i innych detali. Największą ozdobą wizualną w aplikacji są jednak zdjęcia pięknych okazów roślin. Postaraliśmy się dopracować każde ze zdjęć, aby przyjemność estetyczna korzystających z aplikacji była jak największa.

 

Czas na rozkwit

Tak jak zdecydowana większość twórców aplikacji, my też mamy wiele pomysłów na jej dalszy rozwój. Od najbardziej oczywistych kwestii, czyli optymalizacji UX-owych oraz rozszerzania katalogu roślin dostępnych w ramach aplikacji na rozbudowanych funkcjonalnościach kończąc. 

Zachęcamy wszystkich, którzy mają pod swoją opieką rośliny, do pobrania darmowej oraz pozbawionej reklam aplikacji dostępnej w Google Play i App Store. Sprawdźcie, czy to oprogramowanie będzie wam pomocne w codziennym dbaniu o rośliny i koniecznie przekażcie swój feedback – to działanie sprawi, że będziecie mieć realnie wpływ na jego postęp i rozbudowę. 

Praca z 1000ideas to czysta przyjemność :) . Prace przebiegały bardzo sprawnie, słuchaliśmy siebie nawzajem, co sprawiło, że aplikacja działa rewelacyjnie i daje satysfakcję obydwu stronom. Oczywiście chcemy kontynuować współpracę i dalej rozbudowywać aplikację.

Ewa Stepiuk, Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu WOKAS SA

 

Spodobał Ci się ten projekt?

Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy
dla Ciebie zrobić.